Spotkanie zarządu fundacji pary książęcej + Nowe informacje na temat wręczenia Nagród Nobla i urodzin królowej

Dzisiaj na Zamku Królewskim Sofia i Carl Philip spotkali się z zarządem swojej fundacji. Było to najprawdopodobniej ostatnie takie spotkanie w tym roku. Jak na razie ani dwór, ani książęca para nie podzielili się zdjęciem z tego wydarzenia.

Popsugar


Wielkimi krokami zbliża się ceremonia wręczenia Nagród Nobla. W poniedziałek, 10 grudnia, para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel, książę Carl Philip i księżna Sofia oraz księżniczka Christina wraz z mężem, Tordem Magnusonem pojawią się na uroczystym wręczeniu nagród. Na ceremonii i bankiecie zabraknie jedynie księżniczki Madeleine i Christophera O'Neilla, którzy przylecą ze Stanów dopiero na uroczystości z okazji 75 urodzin królowej Silvii.

 corriere.it

Warto wspomnieć, że pomimo zrezygnowania z pełnienia oficjalnych obowiązków, księżniczka Christina pojawi się na ceremonii i bankiecie noblowskim. Potwierdził to oficjalnie jej mąż przed kilkoma dniami. Tak więc w pierwszym rzędzie pod sceną książęca para nie zostanie sama. 

Kungahuset

Wstępnie wiadomo, że zbliżające uroczystości z okazji 75 urodzin królowej Sylvii rozpoczną się 18 grudnia seminarium w Oscarsteatern. Następnego dnia na Zamku Królewskim odbędzie się przyjęcie dla oficjeli - władz państwowych, organizacji charytatywnych czy przedsiębiorców. Z kolei dzień urodzin, 23 grudnia, królowa będzie świętować prywatnie w Pałacu Drottningholm z najbliższymi. Nie wiadomo jeszcze czy dzieci pary królewskiej pojawią się na seminarium czy przyjęciu na Zamku.

17 grudnia o 20.00 szwedzka telewizja wyemituje program Drottning Silvia 75 är w którym znajdzie się specjalnie przeprowadzony wywiad z monarchinią.

Ceremonię wręczenia nagród Nobla i rozpoczęcie bankietu będziesz mogli śledzić tutaj 10 grudnia za pośrednictwem LIVE Bloga. Więcej informacji wkrótce!

8 komentarzy

 1. Wręczenie Nagród Nobla to jedno z moich ulubionych "krolewskich" wydarzeń już nie mogę się doczekać szkoda że w tym roku zabraknie Maddie
  Za to urodziny królowej zapowiadają się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć Marleno, nie wiedziałam, że wróciłaś do blogowania, jak miło :-). Przeczytałam, że nie możesz wrócić na Swedish Princesses, dlaczego? Świetny był... Pozdrawiam. Milka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałam pod ostatnim postem. Nie mam niestety czasu na zajmowanie się Swedish Princesses.

   Usuń
 3. Jaka szkoda,że nie będzie Maddie.
  Liczę na nową tiarę w przypadku Sofii.Jestem bardzo ciekawa sukni-może coś niebieskiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam ślubną tiarę i może ametystową?

   Usuń
  2. Fajnie jakby wreszcie pokazali niektóre tiary nienoszone od dawna. A SRK takie ma.

   Usuń
 4. Jestem ciekawa stylizacji Sofii. W ubiegłym roku wyglądała przepięknie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zeszłym roku Sofia pobiła wszystkich na głowę.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.