Para królewska i książęca rodzina na Florydzie

 bunte.de

Zgodnie ze spekulacjami mediów para królewska oraz książę Carl Philip i księżna Sofia z dziećmi udali się z wizytą do księżniczki Madeleine i jej rodziny. Królewska rodzina spędziła razem Sylwester na  Florydzie i cieszy się ciepłą pogodą Miami.

bunte.de

Para królewska z całą pewnością jest w drodze do Szwecji, lub już jest w domu. Jutro król i królowa mają swoje pierwsze oficjalne wyjścia w tym roku. Na razie nie wiadomo nic o oficjalnych zobowiązaniach książęcej pary. Księżna nie ma zaplanowanych żadnych oficjalnych wyjść, z kolei książę Carl Philip ma zapowiedziane wyjście dopiero na 30 stycznia. Nie oznacza to jednak, że jakiekolwiek wyjścia przed końcem stycznia nie są możliwe. 
Księżniczka Victoria z rodziną zdecydowała się spędzić sylwestra w Trysil (dwór udostępnił nawet nagranie książęcej rodziny jeżdżącej na nartach). W decyzji Victorii i Daniela nie doszukujmy się jednak jakiegoś konfliktu w rodzinie. Jak wiadomo król opuszczając Szwecję i udając się poza Europę musi pozostawić regenta (przynajmniej na terenie Europy). Dlatego też Victoria i Daniel z dziećmi zdecydowali się spędzić czas w pobliskiej Norwegii. W innym wypadku do książę Carl Philip i księżna Sofia musieliby zostać w Europie i to CP pełniłby funkcję regenta.


Para królewska z synem i synową obejrzeli mecz tennisa w Wellington oddalonym o około godzinę drogi od Miami (zdjęcia powyżej). Z kolei książęca para została zauważona w centrum Miami zwiedzając miasto i ciesząc się piękną pogodą. Dwie Szwedki miały niezwykłe szczęście spotkać Sofię i Carla Philipa robiąc zakupy (zdjęcie powyżej z księżną).

8 komentarzy

 1. Wiadomo,że cała rodzina królewska nie może wybyć z kraju.
  Bardzo ładne zdjęcia z Miami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy odbędzie się Gala mistrzów sportu ciekawe czy pojawia się na nim Sofia i Carl philip tak jak w poprzednich latach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 21 stycznia. W tym roku książę Daniel się na niej pojawi :)

   Usuń
 3. Zawsze w styczniu było rozdanie dyplomów Sophiahemmet. W tym roku jest coś inaczej czy Sofia nie była obecna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że na tym blogu na odpowiedz nie ma co liczyć... brak wiedzy chyba

   Usuń
  2. Sofia nie bierze udziału we wszystkich ceremoniach. W tym roku również forma zakończenia roku była nieco inna.

   Usuń
  3. Jaka? Już jakiś czas temu Sofia odwołała spotkanie w Sophiahemment i teraz sie jakoś popsuło między Sofią a szkołą. Do tej pory była na każdym zakończeniu.

   Usuń
  4. W tym roku szczególnie odznaczono profesorów i wykładowców, i to oni prowadzili całe zakończenie roku. Nie powiedziałabym, że się popsuło, Sofia spotyka się z nimi regularnie, nie każde spotkanie robocze jest zapowiadane w kalendarzu. Sofia po tym odwołanym spotkaniu spotkała się z zarządem w siedzibie Sophiahemmet, dwór już tego po prostu nie ogłaszał w kalendarzu. Lwia część roboczych spotkań nie jest dokumentowana ani ogłaszana.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.