Handbok för nätföräldrar - poradnik od pary książęcej dla każdej rodziny w Szwecji


Dzisiaj książęca para podzieliła się na swoim instagramie projektem z organizacją BRIS. Księżna odwiedziła oficjalnie siedzibę organizacji 1 stycznia, jednak wspólny projekt ogłoszony już dzisiaj jest sporym zaskoczeniem. Książęca para rozpoczęła współpracę z BRIS w ubiegłym roku co umożliwiło małżonkom skupienie się na podstawowym celu działalności ich fundacji - prawach dziecka.  BRIS od dawna jest jedną z czołowych szwedzkich organizacji walczących o praw dziecka, współpraca z organizacją była więc najlepszym wyborem.

Handbok för nätföräldrar, czyli Internetowy poradnik dla rodziców powstał właśnie we współpracy z BRIS i w wersji papierowej zostanie wysyłany do każdego szwedzkiego gospodarstwa domowego w którym jest dziecko, które ukończy 10 lat w 2019 roku lub jest starsze. Przewodnik, który można pobrać w języku szwedzkim i angielskim, został opracowany we współpracy z dziećmi, aby udzielić rodzicom porad na temat tego, jak rozmawiać o życiu codziennym dzieci w internecie i jak je rozumieć. Poradnik można pobrać w języku szwedzkim i angielskim tutaj - KLIK.3 komentarze

  1. Ale świetny pomysł,a jeszcze lepiej,że trafi on bezpośrednio do wszystkich rodzin w Szwecji.W ten sposób rodzice,którzy nawet nie myśleli o zagrożeniach internetowych będą mogli się z nimi zapoznać.Skala,z którą zadziałali Sofia i Carl jest imponująca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że to świetna inicjatywa i dodatkowo pokazuje ona ile musiało się stać rzeczy za kulisami by ta książka powstała.

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacyjny pomysł pary książęcej

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.