Handbok för nätföräldrar - poradnik od pary książęcej dla każdej rodziny w Szwecji


Dzisiaj książęca para podzieliła się na swoim instagramie projektem z organizacją BRIS. Księżna odwiedziła oficjalnie siedzibę organizacji 1 stycznia, jednak wspólny projekt ogłoszony już dzisiaj jest sporym zaskoczeniem. Książęca para rozpoczęła współpracę z BRIS w ubiegłym roku co umożliwiło małżonkom skupienie się na podstawowym celu działalności ich fundacji - prawach dziecka.  BRIS od dawna jest jedną z czołowych szwedzkich organizacji walczących o praw dziecka, współpraca z organizacją była więc najlepszym wyborem.

Handbok för nätföräldrar, czyli Internetowy poradnik dla rodziców powstał właśnie we współpracy z BRIS i w wersji papierowej zostanie wysyłany do każdego szwedzkiego gospodarstwa domowego w którym jest dziecko, które ukończy 10 lat w 2019 roku lub jest starsze. Przewodnik, który można pobrać w języku szwedzkim i angielskim, został opracowany we współpracy z dziećmi, aby udzielić rodzicom porad na temat tego, jak rozmawiać o życiu codziennym dzieci w internecie i jak je rozumieć. Poradnik można pobrać w języku szwedzkim i angielskim tutaj - KLIK.5 komentarzy

 1. Ale świetny pomysł,a jeszcze lepiej,że trafi on bezpośrednio do wszystkich rodzin w Szwecji.W ten sposób rodzice,którzy nawet nie myśleli o zagrożeniach internetowych będą mogli się z nimi zapoznać.Skala,z którą zadziałali Sofia i Carl jest imponująca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to świetna inicjatywa i dodatkowo pokazuje ona ile musiało się stać rzeczy za kulisami by ta książka powstała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny pomysł pary książęcej

  OdpowiedzUsuń
 4. książka może ciekawa ale w nie najlepszym czasie tuż po książce Madeleine.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlaczego? Po pierwsze nie mają nic ze sobą wspólnego, jedno to książka dla dzieci, drugie poradnik dla rodziców. Książka Madeleine jest to po prostu bajka dla dzieci (z ciekawym i mądrym przesłanie) trafi do sprzedaży detalicznej w wybranych księgarniach najprawdopodobniej jesienią. Jakiś procent z jej sprzedaży trafi do Childhood. Z kolei poradnik (nie książka!) jest dostępny od ręki za darmo dla rodziców jako pomoc i źródło wiedzy. Jest to projekt w 100% charytatywny, finansowany przez BRIS i fundację pary książęcej. Każda rodzina dostaje go za darmo do własnego domu pocztą (w wersji papierowej), dodatkowo może pobrać z oficjalnej strony.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.